Jacek Bartosiak, Najlepsze miejsce na Ziemi. Gdzie Wschód zderza się z Zachodem

Bartosiak analiza
Jacek Bartosiak w swojej najnowszej książce "Najlepsze miejsce na Ziemi. Gdzie Wschód zderza się z Zachodem" wydanej w 2023 roku pokusił się o inteligentne podejście dotyczące działań wojennych zmieniających świat oraz samą Polskę | fot.: stock.adobe.com

Jacek Bartosiak “Najlepsze miejsce na Ziemi. Gdzie Wschód zderza się z Zachodem” to książka, w której autor skupił się na sytuacji geopolitycznej Polski. W swej pracy podjął temat w kontekście strategii całego obszaru terytorialnego, a także wojny na Ukrainie oraz dotknął kwestii zmian w całym obszarze Europy środkowo-wschodniej.

Książka o bezpieczeństwie Polsce w oparciu o sytuację za wschodnią granicą

Jacek Bartosiak w swojej najnowszej książce “Najlepsze miejsce na Ziemi. Gdzie Wschód zderza się z Zachodem” wydanej w 2023 roku pokusił się o inteligentne podejście dotyczące działań wojennych zmieniających świat oraz samą Polskę. Ponadto poruszył bardzo istotną kwestię dotyczącą bezpieczeństwa w naszym kraju, które zostało nieco zachwiane poprzez działania wojenne, które mają miejsce za Polską wschodnią granicą. Książka w odróżnieniu do jego poprzednich publikacji, które były poświęcone sytuacji Stanów Zjednoczonych, Rosji czy Chinom teraz dotyka sfery terytorium Rzeczpospolitej Polskiej.

Warto przeczytać!  Tajemnice Fleat House, Lucinda Riley

Najnowsza książka Jacka Bartosiaka pokusił się o polemikę dotyczącą konfliktu o panowanie nad światem. W publikacji autor podejmuje wyzwanie i rozważania dotyczące szans Polski na utrzymanie swojej pozycji, a także czy nasz kraj ma pomysł na ulokowanie się w tej rozgrywce. Książka utrzymuje się w tonie dualizmu Rzeczpospolitej. Z jednej strony – jak podkreśla Jacek Bartosiak, Polska walczy o utrzymanie imperialnego statusu Rosji, natomiast z drugiej strony chce realizować swoje cele z krajami Europy Zachodniej, czyli Francją i Niemcami. Książka podejmuje także dość istotną polemikę rozgrywek dotyczących konfliktu Stanów Zjednoczonych z Chinami, która jest niezwykle intensywna, a także ociera się o wiele interesów Polski, wpływając na funkcjonowanie kraju.

Fundamentalne pytania o przyszłość Polski

Jacek Bartosiak chce odpowiedzieć na kilka zasadniczych pytań, które niezwykle go nurtują. Przede wszystkim zadaje pytania: czy polskie państwo ma w chwili obecnej przemyślaną strategię dotyczącą rozgrywek, które mają miejsce teraz w Europie, a także są związane z sytuacją za wschodnią granicą, zastanawia się jak w ogóle powinna wyglądać strategia Polski, aby miała szansę realizacji i zwycięstwa w tej trudnej sytuacji.

Warto przeczytać!  Interesujące podcasty o popkulturze

Autor jest pełen niepokoju o losy państwa polskiego, a także jego wizji na rozgrywające się działania. Zastanawia się czy grozi nam wojna, a także co z naszymi elitami politycznymi wobec nowych, dużo trudniejszych czasów, które obecnie mają miejsce, a także zastanawia się nad przyszłością kraju. Jest to książka, która zdecydowanie przypadnie do gustu wszystkim osobom zaangażowanym w losy Polski. Ponadto będzie ciekawą lekturą dla tych, którzy chcieliby znać odpowiedź na te wszystkie pytania.

Książka dla wszystkich, którym nie są obojętne losy Polski

“Najlepsze miejsce na Ziemi. Gdzie Wschód zderza się z Zachodem” to propozycja dla świadomych obywateli, którym nie są obojętne losy państwa polskiego. Jacek Bartosiak w swojej książce wyjaśnia dlaczego na naszych oczach przestał obowiązywać stary ład i dlaczego do łask wróciły dawne chwyty, które od lat nie były używane. Autor podejmuje także dość trudną próbę wyjaśnienia, dlaczego znów w pożądanie wdała się silna rywalizacja pomiędzy obywatelami i zastanawia się czy wojna, która trwa ma na to wpływ. Bartosiak jest autorem geopolitycznych publikacji, w których w sposób obrazowy oraz sugestywny próbuje odpowiedzieć na nurtujące pytania, a jego sposób pisania jest niezwykle przyjazny dla czytelnika, dzięki czemu książki czytane są jednym tchem chociaż podejmują niezwykle trudne zagadnienia. Najnowsza jego książka wydana w 2023 roku jest dedykowana wszystkim strategom, historykom, a także politykom i zaangażowanym w losy Polski obywatelom, którzy chcieliby pogłębić swoją wiedzę na temat obecnej sytuacji w kraju oraz zrozumieć zaistniałą sytuację w kontekście zmian międzynarodowych układów.

Warto przeczytać!  Deman - czytamy najnowszą książkę Urbanowicza

AGI