Czym jest IQOS? Czyli fakty i mity na temat bezdymnych urządzeń elektronicznych

kobieta z papierosem elektronicznym
IQOS jest elektrycznym urządzeniem, które dostarcza do organizmu nikotynę poprzez podgrzewanie tytoniu, a nie spalanie, jak w przypadku tradycyjnych papierosów | fot.: stock.adobe.com

Od wielu lat wszystkie badania, artykulł, materiały telewizyjne, a teraz nawet opakowania papierosów krzyczą do nas, że palenie powoduje szereg schorzeń i dolegliwości, które w prostej linii prowadzą do raka płuc, raka przełyku i wielu innych niesamowicie groźnych konsekwencji. Co więcej, palenie ma wpływ nie tylko na osobę palącą ale również na osoby, z którymi przebywamy. Prawdą jest, że bierne palenie ma taki sam niszczący wpływ na organizm co palenie aktywne. Pomimo ostrzeżeń, nie działa to na palaczy. Odpowiedzialna jest za to nikotyna, która przez wielu uważana jest za jedną z najsilniej uzależniających substancji na świecie. Sama jednak nikotyna, choć niezdrowa, nie ma wpływu na wszystkie wcześniej opisane schorzenia. Są one powodowane przez setki substancji smolistych, które wydostają się poprzez spalanie papierosów. Czy istnieje zatem jakaś alternatywa, która pozwoli palaczom zachować swoje przyzwyczajenie bez niszczących skutków papierosów? Rozwiązaniem jest IQOS. 

Warto przeczytać!  Nowoczesne metody leczenia łysienia: od terapii PRP po zaawansowane przeszczepy włosów

Czym jest IQOS?

IQOS jest elektrycznym urządzeniem, które dostarcza do organizmu nikotynę poprzez podgrzewanie tytoniu, a nie spalanie, jak w przypadku tradycyjnych papierosów. Podobnie jak papierosy jednak, IQOS wykorzystuje tytoń. W zwykłych papierosach tytoń spalany jest w temperaturze około 800 stopni. To powoduje wytwarzanie się dymu a przez to szkodliwych substancji, które przedostają się do naszego organizmu. IQOS natomiast podgrzewa tytoń do temperatury 350 stopni – to tyle by z jednej strony nie rozpoczął się proces spalania a z drugiej strony uwolnić smak tytoniu, który odpowiada za takie przywiązanie do nałogu. Sam IQOS wyposażony jest w podgrzewacz oraz ładowarkę. Podgrzewacz ma grzałkę, w którą wbija się specjalnego papierosa (HEATS, który dostępny jest we wszystkich sklepach). Grzałka ta rozgrzewa papierosa od środka, co uniemożliwia jego zapalenie. 

Warto przeczytać!  Niewybaczalne grzechy na siłowni

Czy IQOS jest lepszym rozwiązaniem niż papierosy?

Wprawdzie IQOS zawiera pewne substancje szkodliwe, jednak jest ich o kilkaset razy mniej niż w tradycyjnych papierosach. Jest to więc rozwiązanie, które pozwala nam cieszyć się dopływem nikotyny bez ryzyka wdychania szeregu innych substancji groźnych dla naszego życia. Dodatkowo korzystanie z IQOS minimalizuje inne przykre skutki palenia tradycyjnych papierosów jak przykry zapach wydzielający się z naszego pobliża czy trudny do zmycia zapach z rąk. Te wszystkie mankamenty były na dobre połączone z osobą palacza. Teraz, wraz z wykorzystaniem wielomilionowej technologii podgrzewania tytoniu, palacze nigdy już nie zaznają przykrego zapachu papierosów.

Jakie są zalety związane z korzystaniem z IQOS?

IQOS to gwarancja znacznie lepszego samopoczucia i poprawy zdrowia, dzięki wykorzystaniu grzałki, która podgrzewa, a nie pali tytoń. Obecnie w Polsce ma miejsce duża akcja marketingowa, która pozwala zakupić urządzenie IQOS w bardzo atrakcyjnej cenie. Sprawia to, że wszyscy, którzy wahają się nad zakupem tego sprzętu, mogą spokojnie poświęcić te pieniądze na walkę ze swoim niszczycielskim nałogiem. 

Warto przeczytać!  Czym jest IQOS i skąd wzięła się jego popularność? Fakty i mity na temat urządzenia

ŁNA