Najciekawsze premiery gier komputerowych, jakie czekają nas w nadchodzącym czasie

Dziewczyna grająca w grę rpg
Pogoda zachęca to spędzania wielu godzin przed monitorem czy telewizorem, dodatkowo okres świąteczny związany jest ze wzrostem sprzedaży | fot.: stock.adobe.com

Zima to bardzo gorący okres w branży gier. Pogoda zachęca to spędzania wielu godzin przed monitorem czy telewizorem, dodatkowo okres świąteczny związany jest ze wzrostem sprzedaży. Oczywiście tak samo jest w tym roku, dlatego graczy czeka prawdziwa uczta. Oto najciekawsze, nadchodzące premiery gier, na różne platformy:

MechWarrior 5: Mercenaries

Kanadyjskie studio Piranha Games przygotowało kolejną odsłonę symulatora walki mechami. Gra przenosi nas do 3015 roku, gdzie jako najemnik będziemy przyjmować zlecenia od różnych, dużych, rywalizujących ze sobą nacji, zwanych Wielkimi Domami. Decydując o tym dla kogo i jakie zadania będziemy wykonywać, wpływać będziemy na świat gry. Wraz z postępem gry, odblokujemy kolejne ulepszenia oraz dodatki do naszego robota. Tytuł charakteryzuje się ładną grafiką oraz świetnym udźwiękowieniem. Grać można w pojedynkę lub w kooperacji z 3 innymi graczami. 

Warto przeczytać!  Jak samodzielnie pozycjonować stronę w sieci - przewodnik SEO

Hurtworld

Gra może być znana niektórym odbiorcom, ponieważ od kilku miesięcy można ją było nabyć w ramach wczesnego dostępu. Pełnoprawna wersja będzie dostępna jednak dopiero pod koniec roku. Hurtworld to symulacja przetrwania, która skupia się przede wszystkim na zaspokojeniu potrzeb naszej postaci. Musimy zdobywać pożywienie i leki, a także zapewnić bohaterowi możliwość snu. Co ciekawe, gra będzie zachęcać graczy do podejmowania ryzyka. Najlepsze przedmioty dostępne będą głównie na terenach niebezpiecznych, ze względu na promieniowanie czy zmienną pogodę, która może zmusić gracza do szybkiego poszukiwania schronienia. Nietypowym rozwiązaniem, jest również system kar. Jeżeli zabije nas przeciwnik ze znacznie mniejszym doświadczeniem niż nasze, to w wyniku zgonu stracimy większą ilość przedmiotów. Dużą zaletą tytułu są również małe wymagania sprzętowe.

Warto przeczytać!  Death Stranding – gra-rewolucja, czy przerost formy nad treścią?

Tamarin

Gra skierowana do młodszych graczy, oferująca wcielenie się w małą i niepozorną małpkę. Zadaniem gracza będzie pokonanie inwazji insektów, poprzez przemierzanie różnych lokacji, unikanie pułapek oraz walkę z przeciwnikami na różne sposoby. W celu zdobycia lepszego wyposażenia, będziemy pomagać innym zwierzętom rozwiązać ich problemy. Gra utrzymana jest w baśniowej stylistyce, dzięki bajkowej oprawie graficznej oraz fantastycznie dobranej muzyce

The Last Campfire

Podobnie jak wspominany wyżej Tamarin, gra utrzymana jest w baśniowej stylistyce. Jednak jest to tytuły zdecydowanie skierowany do starszego odbiorcy. Wcielimy się w niedopałek, który przez zrządzenie losu musi znaleźć drogę do domu, oraz odpowiedź na trudne, egzystencjalne pytania. Na swojej drodze spotkamy różne, czasem zapominane przez świat gry cywilizacje, ciekawe stworzenia oraz wymyślne zagadki. Twórcy opisują swoją grę jako doznanie audio-wizualne, które zmusza do refleksji. 

Warto przeczytać!  Przegląd aplikacji na system Android, które pomogą zrealizować postanowienia noworoczne

World of Horror

Zdecydowanie najbardziej innowacyjna gra w całym zestawieniu. World of Horror to gra RPG z rozbudowanymi elementami karcianymi, w której wcielimy się w piątkę bohaterów, która ma ochronić mieszkańców japońskiego miasteczka przed przebudzonym złem. Bardzo ciekawa jest oprawa graficzna, która nawiązuje do tytułów wydanych na konsolę GameBoy, przedstawiając pixelartowy świat w odcieniach szarości. Zależnie od naszych decyzji oraz postępów w grze, otaczający nas świat będzie się zmieniał, stawiając przed nami nowe wyzywania i problemy do rozwiązania. 

W nadchodzącym czasie na graczy czekać będzie wiele premier zarówno pełnych gier, jak i dodatków do nich. Fan każdego gatunku znajdzie coś dla siebie, niezależnie od posiadanego sprzętu do grania. 

KŚW