Elementy mody „hippisowskiej”, które nadal są trendy – sprawdź je!

styl hippisowski sukienki
Długie zwiewne suknie zaskarbiły sobie serca hipisek, które doceniły ich lekkość oraz czar | fot.: stock.adobe.com

Mimo że mamy już za sobą czasy, kiedy dzieci kwiatów wyznaczały nowe trendy na ulicach, elementy mody ,,hippisowskiej” do  dnia dzisiejszego inspirują projektantów i konsumentów na całym świecie. Część z nas jest nawet nieświadomym nabywcą produktów, będących spadkobiercami tej niesamowicie barwnej kontrkultury. Jeśli darzysz modę ,,hippisowską” sentymentem lub fascynują Cię ubrania z tamtych lat, powinieneś być zadowolony, ponieważ ten styl nadal jest zaskakująco trendy!

Motyw tye-die

Wzór ten zagościł w modzie już kilka sezonów temu i nic nie wskazuje na to, by zamierzał ją opuścić w najbliższym czasie. Wywodzący się z lat 70-tych motyw, był niezwykle popularny właśnie w kulturze hippisowskiej. Dzisiaj pojawia się nie tylko na sukienkach, ale i spodniach, koszulach, spódnicach, torebkach, koszulkach, bluzach, a nawet butach. Stworzona w ten sposób wielobarwna stylizacja z pewnością przyciąga wzrok, a jej świeżość i energia czyni z niej idealny letni komplet. Co ciekawe, odzież w stylu tye- die w bardzo łatwy sposób możemy również stworzyć samodzielnie, naśladując prawdziwych niezależnych hippisów. W internecie można znaleźć mnóstwo wskazówek, jak przy użyciu specjalnych farb, z klasycznej białej koszulki, jesteśmy w stanie stworzyć nasze własne małe arcydzieło. 

Warto przeczytać!  Przewodnik po pielęgnacji butów skórzanych

Dzwony

Po tym jak przez wiele lat uważano je za synonim tandety i kiczu, dzwony ponownie wróciły do łask! Można wręcz pokusić się o stwierdzenie, że zdetronizowały lubiane mom i skinny jeans. Nastąpiła jednak pewna istotna modyfikacja względem tradycyjnej ,,hippisowskiej” mody. Aktualnie znacznie większa popularnością niż jeansowe dzwony, cieszą się te wykonane z dzianiny. Pasują one idealnie nie tylko do botków i sweterka, ale i bluzy wraz ze sneakersami. W ten sposób jesteśmy w stanie zbudować dwie zupełnie odmienne stylizacje- elegancką oraz sportową. Nietrudno zauważyć, że na współczesnych ulicach zdecydowanie przeważa druga ze wspomnianych opcji. 

Kwieciste sukienki

Długie zwiewne suknie zaskarbiły sobie serca hipisek, które doceniły ich lekkość oraz czar. Współczesne kroje z pewnością różnią się od tych, które upodobały sobie dzieci kwiatów, jednak urok wciąż pozostał ten sam. Hippiski łączyły sukienki o florystycznych wzorach z sandałami oraz charakterystycznymi okularami ,,lenonkami”. Obecnie ,,sukienki hippie” często nosi się z dodatkami boho- plecione torebki z frędzlami, buty na koturnach, biżuteria z muszelkami, czy pokaźne kapelusze.

Warto przeczytać!  Najpiękniejsze perfumy z nutą jaśminu

Podsumowując, ,,hippisowski” styl jest nadal żywy i obecny w wielu elementach współczesnej mody. Wykorzystując upodobania dzieci kwiatów, jesteśmy w stanie stworzyć niebanalne stylizacje. Choć pewne części garderoby zostały poddane modyfikacjom, wciąż nie można im odmówić energii i magii niczym z lat 70-tych. Części garderoby z hippisowskimi elementami wprowadzą powiew świeżości do naszej szafy, która zwłaszcza po sezonie jesienno-zimowym, potrzebuje nieco orzeźwienia i optymistycznych barw.

WLE