Co wiemy o serialu Władca Pierścieni od Amazona? Nowe doniesienia!

Władca Pierścieni: Pierścienie władzy
Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Amazona, główna część serialu "Władca Pierścieni: Pierścienie władzy" rozgrywa się w Drugiej Erze | fot.: stock.adobe.com

Już 2 września 2022 roku na Amazon Prime Video zadebiutuje “Władca Pierścieni: Pierścienie władzy”, czyli długo wyczekiwany serial rozgrywający się w wykreowanym przez Tolkiena Śródziemiu. Choć produkcja już od miesięcy rozpala ciekawość fanów, to na temat samej fabuły aż do niedawna wiedzieliśmy niewiele… Na szczęście Amazon zdecydował się na wypuszczenie pierwszego zwiastuna, a w serwisach internetowych pojawia się coraz więcej nowych doniesień z planu. Oto najciekawsze z nich!

Władca Pierścieni: Pierścienie władzy – co wiemy o fabule?

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Amazona, główna część serialu “Władca Pierścieni: Pierścienie władzy” rozgrywa się w Drugiej Erze, a więc kilka tysięcy lat przed wydarzeniami znanymi z filmowej trylogii. Właściwy wątek fabularny zostanie jednak poprzedzony długim, półtoragodzinnym odcinkiem stanowiącym rodzaj prologu. Za jego reżyserię odpowiedzialny jest Hiszpan J.A. Bayona, którego zadaniem jest przedstawienie wydarzeń z Pierwszej Ery,w tym wyjaśnienie historii elfów przybyłych do Śródziemia. Warto zaznaczyć, że pomimo długich przeskoków czasowych w serialu pojawią się postacie znane z filmowej trylogii takie jak Elrond czy Galadriela. Oczywiście zagrają je nowi, młodsi aktorzy. Co istotne, Amazon zdecydował się na umieszczenie znacznej części serialu na wyspie Númenor, czyli potężnego królestwa, którego potomkami zostali później mieszkańcy Gondoru. Choć Númenor w Drugiej Erze stanowił potężne królestwo, to serial pokaże jego spektakularny upadek, który nastąpi w efekcie knowań Saurona…

Warto przeczytać!  Najciekawsze podcasty o rozwoju

Najważniejsze postacie w Pierścieniach Władzy

“Władca Pierścieni: Pierścieni władzy” będzie śledził aż kilkunastu głównych bohaterów. Wśród nich znajdą się wspomniani już Elrond i Galadriela, ale też ludzie pochodzący z Númenoru, w tym jego ostatni król Ar-Pharazôn Złoty oraz jego żona, królowa Tar-Míriel. Twórcy serialu zamierzają wprowadzić wątki związane z intrygami politycznymi w Númenorze, gdzie działa kilka zwalczających się stronnictw. Ponadto poznamy liczne postacie stworzone przez twórców na potrzeby serialu – najnowsze doniesienia wskazują, że w poczet bohaterów serialu wejdzie kilku żołnierzy służących w armii Númenoru, krasnoludzka księżniczka, a także doświadczony leśny elf. Na ten moment niewiele wiadomo na temat losów tych postaci, można jednak się domyślać, że prędzej czy później połączą one siły w walce z Sauronem.

Warto przeczytać!  Najciekawsze premiery filmowe na Netflixie. Sprawdź co warto obejrzeć w grudniu

Kontrowersje wokół serialu

Pierwszy zwiastun serialu wywołał niemałe kontrowersje wobec fanów. Trudno dziwić się ich konsternacji – zgodnie z najnowszymi doniesieniami twórcy “Władcy Pierścieni” zdecydowali się odejść od wielu pomysłów Tolkiena i wprowadzić szereg własnych konceptów, czego przykładem mogą być znaczące przeskoki czasowe czy stworzenie zupełnie nowych wątków. Zdaniem serwisów zajmujących się zbieraniem doniesień z planu serialu, wiele postaci, w tym Elrond i Galadriela, przeszły znaczącą metamorfozę, w wyniku której nie przypominają pierwowzorów znanych z twórczości Tolkiena i filmowej trylogii. Czy obawy fanów okażą się uzasadnione? Przekonamy się o tym już we wrześniu!

TBO